shoes

ON – bėgimas ant debesų tapo įmanomas

ON kompanija gimė Šveicarijos kalnuose, tad nenuostabu, kad esantys arčiau dangaus įkvėpimo sėmėsi būtent iš ten. Cloud technologija iš pagrindų pakeitė bėgimo batelių rinką. Tai kaip viskas prasidėjo?

Dar 2009 metais iš sporto pasitraukęs triskart pasaulio duatlono ir daugkartinis Ironman nugalėtojas Olivier Bernhard dedikavo savo gyvenimą tobulų bėgimo batelių paieškai. Visa laimė, kad kiek vėliau O. Bernhard keliai susikirto su šveicarų inžinieriumi, kuris turėjo naują idėją bėgimo patirčiai pagerinti. Taip, susitikus trims draugams Olivier Bernhard, David Allemann, Caspar Coppetti, 2010 metų sausį, Ciuriche, oficialiai buvo įkurta ON kompanija.

Ilgas ir kantrus darbas jau po mėnesio atnešė saldžiai sunokusių vaisių, ON CloudTec technologijos prototipas laimėjo ISPO BrandNew apdovanojimą už inovacijas sporte, tai vienas reikšmingiausių apdovanojimų rinkoje. CloudTec technologijos išskirtinumas yra daugiakryptis prisitaikymas prie žingsnio. Ne naujiena, kad kiekvieno mūsų žingsniai yra unikalūs, o CloudTec padas prisitaiko tiek prie vertikalaus, tiek prie horizontalaus spaudimo, daugybė pagalvėlių garantuoja gerą amortizaciją ir puikų jėgos grąžinimą.

Prie svajonės pakeisti bėgimo batelių rinką trijulė dar labiau priartėjo 2011 metais, kuomet Nacionalinis Šveicarijos Technologijų institutas paskelbė tyrimų rezultatus: sportininkų, bėgiojančių su ON kedais pulsas yra žemesnis, taip pat bėgiojimas šiais kedais lemia žemesnį laktato (pieno rūgšties) kiekį kraujyje. Tokie tyrimo rezultatai kartu su puikiais bėgikų atsiliepimais garantavo ON sėkmę. 

Bemiegės naktys, dešimtys patobulintų prototipų ir tokia pat begalybė bandymų, tokioje realybėje gyveno ON įkūrėjai porą metų. Kruopštus darbas leido nuskinti ON kompanijai dar vieną svarbų pripažinimą – 2012 metais Wall Street Journal apibūdino šiuos bėgimo kedus kaip revoliucinius. 

2013 metais ON žengė svarbų žingsnį ir atidarė savo padalinį Portlande, Oregono valstijoje. Tų pačių metų birželį kompanija pasirašė ir labai svarbų kontraktą su įstabiąją Nicola Spirig. 

Nepaprasta N.Spirig istorija prasidėjo dar vaikystėje, kai ji įrodė, kad gali laimėti prizus įvairiausiose sporto šakose. Vėliau treniruojama savo tėčio ši sportininkė pasirinko triatloną, sunkų, tačiau jungiantį skirtingas disciplinas, sportą. 2004 metais triatlonininkė dalyvavo Olimpinėse varžybose, debiutantė užėmė 19 vietą. Dar keli metai sunkaus darbo, pasiruošimo ir užsispyrimo 2012 metais N. Spirig atnėšė triatlono auksą Olimpinėse varžybose. Po metų sportininkė pagimdė savo pirmąjį vaiką ir įsiliejo į besikuriančia ON šeimą.

Dar po metų jį grįžo ne tik į treniruotes bet ir varžybas. 2014 metai – IronMan Cozumel, 2015 – Europos čempionatas, 2016 – sidabras Olimpinėse varžybose, ši triatlonininkė regis neturėjo stabdžių, o begalinį palaikymą jautė ne tik iš šeimos, bet ir savo rėmėjų – ON. Laimėjusi olimpinį sidabrą Nicola Spirig pagimdė antrąjį vaiką ir kaip visada į varžybas grįžo jau po metų.

Po sėkmingos sutarties su Nicola Spirig On kompaniją lydi vien sėkmė. ON pasirašo dar vieną sutartį su belgu Frederik Van Lierde, kuris iškovojo pasaulio IronMan čempiono vardą, 2015 metų ISPO apdovanojimuose pelno geriausių bėgimo batelių vardą, o vėliau, tais pačiais metais, atidaro savo atstovybę Japonijoje. Iki 2017 metų kompanija išleidžia dar 5 skirtingus modelius pritaikytus įvairių rūšių bėgimui, pristato rūbų kolekciją, padidina parduotuvių kiekį iki 3000 visame pasaulyje ir savo patogumu džiugina beveik 3 milijonus bėgikų. 

2017 metais ON steigėjai pasirašė dar vieną reikšmingą rėmimo sutartį – Olimpinėse žaidynėse jie suteikė reikalingą avalynę komandai sudarytai iš įvairių šalių pabėgėlių. Šioje neįprastoje komandoje sužybėjo ir ilgalaikio kontrakto sulaukė Pietų Sudano bėgikas Dominic Lokinyomo Lobalu, kurio dabartinis tikslas yra tapti pirmuoju pabėgėliu bėgiku iškovojusiu medalį.  

Kruopštus ir nesibaigiantis įkūrėjų darbas per ateinančius metus padovanojo daugiau naujų ir įvairių modelių. Su įvairesniais modeliais, atėjo ir didesnis susidomėjimas tad nenuostabu, kad 2019 metais vienu iš partnerių tapo ir tėvynainis, tenisininkas Roger Federer. Vos pasirašęs sutartį, tenisininkas sekančiais metais pristato savo vardinius kedus – The Roger. Tų pačių metų kovą ON pristato pirmuosius laisvalaikio kedus – Cloudnova. Šie kedai iškart patenka į geriausių mados žinovų akiratį.

Šiandien ON komapnija sėkmingai skinasi kelią ne tik bėgimo takeliuose, bet ir gatvėse. Bėgimo patogumą pritaikę tokiems kedams kaip Cloudaway prekinis ženklas užsitarnavo išskirtinį dėmesį iš tokių žurnalų kaip Hype Beast ir High Snobiety. Panašu, kad išskirtinis ON dizainas ir inovatyvi technolgija netrukus taps must have kiekvienoje spintoje.