PAMIRŠTAS, BET SVARBUS APRANGOS AKCENTAS – KOJINĖS

PAMIRŠTAS, BET SVARBUS APRANGOS AKCENTAS – KOJINĖS

Bendros taisyklės

Jokių skylių. Nėra nei vienos išimties pasaulyje kuomet galite sau leisti nešioti suplyšusias kojines. Kojinės apsaugo jūsų pėdas nuo galimų nuospaudų, alerginių reakcijų ir panašių nemalonumų. Skylėtos kojines šios funkcijos neatlieka, tad kam jos reikalingos? Teisingai, jums jų visai nebereikia. Tad jei iš visų taisyklių norėsite įsiminti vieną, tebūnie tai ši.
 
Kojinės yra dvi ne veltui. Matematika buvo sukurta tam, kad mokėtume suskaičiuoti kojinių poras tad jei lieka kojinių našlaičių jų savo spintoje kaupti nereikėtų. Vienintelė diena metuose, kai galite leisti sau nešioti skirtingas kojinės yra kovo 21 diena, kuomet yra minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Visomis kitomis dienomis - kojinės turėtų būti vienodos.
 
Vilnonės kojinės gražiai atrodo tik namuose. Lietuviškos žiemos dažnai mėgsta “palepinti” ypač žema minusine temperatūra, tačiau tai nereiškia, kad vilnonės kojinės ir kedai nuo to atrodo geriau. Šiuo metu gamintojai siūlo platų pasirinkimą įvairių pašiltintų kojinių, tad primygtinai siūlome močiutes numegztas kojines nešioti tik namuose.

Spalvų derinimas

Bendrose etiketo taisyklėse apie kojines įrašyta viena paprasta taisyklė: kojines turite derinti prie kelnių spalvos. Ši taisyklė nėra griežtai taikoma, jei prie savo aprangos derinate kedus, juk juos dažniausiai avime su džinsais, tad būtų kiek nuobodu nuolat nešioti skirtingų atspalvių mėlynas kojines. 
 
Kai taisyklės per daug neriboja galite rinktis kelis derinimo variantus. Jei jūsų apranga vienspalvė galite drąsiai savo kojines paversti ryškiu akcentu. O jei savo aprangoje derinate kelias spalvas - saugiausias variantas kojines derinti prie aksesuarų. Taip pat drąsiai galite derinti kojines su pačių kedų spalva, svarbiausia, kad spalvos nebūtų identiškos, o atspalviu tamsesnės ar šviesesnės. 
 
Spalvotiems eksperimentams dėkingiausi yra juodi kedai, prie jų lengvai dera tiek spalvotos, tiek vienspalvės kojinės. Su juoda avalyne dera ir baltos kojines, tačiau visada būkite tikri, kad jos būtų tikrai baltos. Prie baltų kedų spalvotas kojines priderinti reikės truputį daugiau pastangų, tačiau jos tikrai to vertos. Svarbiausia prie šviesių kedų nenešioti juodų kojinių, šiai taisyklei yra vienintelė išimtis, kai patys kedai turi nemažai juodų detalių, kitais atvejais balti kedai ir juodos kojinės atrodys neskoningai.

Nerašyta taisyklė

 
Ši nerašyta taisyklė visada sukelia dideles diskusijas tarp kedų entuziastų, tačiau mums logiškiausia atrodo nemaišyti prekinių ženklų derinant kedus ir kojines, juk sirgdami už Los Angeles Lakers nesirengiate Boston Celtics marškinėlių? Panašiai yra ir derinant kedus su kojinėmis. Tokiu atveju siūlome rinktis kojines be logotipų.