Istorija

Converse x Keith Haring Chuck 70 Hi

Keith Haring vienas žymiausių amerikiečių menininkų, kurio animacinio stiliaus piešiniai tapo plačiai žinoma vaizdine kalba, kurios neįmanoma su niekuo supainioti. Savo pašaukimą K. Haring’as pajuto dar būdamas vaikas semdamasis įkvėpimo iš savo tėčio ir tokių žymių iliustratorių kaip Dr. Seuss ar Walt Disney.

Didžiausias lūžis jo kūryboje įvyko kai metęs Pitsburgo universitetą K. Haring’as išsikraustė į New York’ą. Čia jis įstojo į Vizualinių menų universitetą, susipažino su alternatyviaisiais menai, kurie nepriklausė meno galerijoms ir muziejams, o daugiau radosi gatvėse, senuose klubuose ar metro stotyse. Jo draugais tapo žymūs to laikmečio menininkai – Kenny Scharf ir Jean-Michel Basquiat.

Didžiausias atradimas K. Haring’ui buvo metro stotyse esančios reklaminės iškabos. Tuščias iškabas New York’o valdžia apklijuodavo juodu popieriumi, kuris tapo puikia drobe pirmiesiems Haring’o piešiniams. Čia radosi iš linijų pieštos, stilizuotos šunų ir žmonių figūros, vėliau tapusios jo firminiais simboliais. Tuo pačiu, menininkas pasiekė didžiąją daugumą New York’o auditorijos ir galiausiai pelnė pasaulinį populiarumą. Jo piešiniai 80-taisiais puošė vaikų ligoninių ir dienos centrų sienas, daug piešinių buvo sukurta labdarai, o prieš pat griūnant Berlyno Sienai, vienas iš piešinių atsidūrė būtent ant jos.

Vienas žymiausių ir svarbiausių jo darbų taip pat buvo nupieštas ant reklaminio stendo. “Crack is Wack” piešinys – tai atminimas geram Keith Haring draugui kuris mirė nuo kreko perdozavimo. Šio piešinio tikslas buvo parodyti didelę Amerikos problemą – padidėjusią priklausomybę nuo kreko. Šis piešinys įkvėpė menininką kurti daugiau socialinėmis temomis stengiantis atkreipti dėmesį į tuometines piktžaizdes: AIDS ir narkotikų priklausomybę.

Šio menininko piešiniai nugulė ne tik ant gatvių sienų bet ir ne vienos poros kedų. Viena iš tokių yra Converse x Keith Haring Chuck 70 Hi, kuriuos puošia siuvinėti žmonių siluetai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.